POWIATOWA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele p.w. MBB, a następnie uczestniczyliśmy w uroczystościach w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji  przy ZS3. Wzięli w nich udział: starosta kraśnicki Andrzej Maj, radny Sejmiku WL Marek Kos, radni powiatowi, przedstawiciele Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Lubelskiego i Marszałka WL, dyrektorzy i nauczyciele palcówek oświatowo – wychowawczych z terenu powiatu kraśnickiego, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

Podczas uroczystości minutą ciszy oraz akcentem muzycznym uczciliśmy wydarzenia września 1939r.

Po okolicznościowych przemówieniach zebrani uczestniczyli w ślubowaniu uczniów klas pierwszych szkół                z naszego powiatu. Następnie  obejrzeli montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły oraz Weronikę Ziemiańską, tegoroczną absolwentkę ZS3 pod kierunkiem Anny Dudkiewicz, Justyny Głowniak, Marii Miśkiewicz, Joanny Ambrożkiewicz oraz Andrzeja Szybińskiego. Była to zabarwiona humorem refleksja o tym, co  nas czeka przez najbliższe 10 miesięcy ;)

Wszystkim uczniom, a w szczególności tegorocznym pierwszakom z życzymy samych sukcesów :)

(Opracowanie: Justyna Głowniak)