OBÓZ SZKOLENIOWY "MUNDURÓWEK"

20 czerwca 2015 roku o godzinie 8.00 uczniowie klas mundurowych wyruszyli na obóz szkoleniowy do Białki. Dla niektórych był to już kolejny raz, więc wydawało się im, że nic ich nie zaskoczy. Dla pierwszoklasistów pobyt owiany był wielką tajemnicą... ;-)

Obóz okazał się wspaniały, wszystko zostało zorganizowane w 100% i dopięte na ostatni guzik. Tu podziękowania dla głównego organizatora porucznika Henryka Józiuka i wykwalifikowanej kadry, która zadbała o to, by uczniowie poczuli przedsmak pracy w służbach mundurowych. 6.00 pobudka, krótka zaprawa i zajęcia szkoleniowe. Nie było czasu na nudę, atrakcji było co niemiara: warta, kajaki, pływanie, ratownictwo, quady, park linowy, zajęcia topograficzne, surwiwal, kravmaga, strzelanie, musztra i wiele, wiele innych. Mimo zmęczenia, głośno nikt nie narzekał (ale jakieś jęki docierały drogą telefoniczną do rodziny), cóż - to nie wczasy pod gruszą :-), a intensywny trening ducha i ciała. Nie zabrakło też oczekiwanego, szczególnie przez starsze grupy chrztu tzw. kotów.

Mimo strachu, który towarzyszył pierwszakom, zabawa okazała się przednia. Co tam jajko na głowie, smalec, trociny w spodenkach czy pokrzywy... Najważniejszy był dobry humor, co zostało uwidocznione na zdjęciach. Wszyscy bawili się świetnie i uczniowie, i opiekunowie (z małym wyjątkiem, cóż :-) nie każdy potrafi się bawić). Przyjęcie do starszyzny zakończyła pożegnalna dyskoteka. Obóz zakończył się, ale pozostały wspomnienia, nowe przyjaźnie, fotografie... Pożegnaniu towarzyszyły nawet łzy, co świadczy o tym, że pomysł komendanta, by połączyć grupy z Chełma z grupami z Kraśnika był znakomity. Trudno było się rozstać, nawet niebo płakało..., ostatnie pa i do zobaczenia za rok :-)

(Opracowanie i zdjęcia: Anna Dudkiewicz)