Bo poezja też potafi być fascynująca ...

Dnia 9 czerwca 2015 roku po raz drugi w naszej szkole odbyło się wspólne czytanie poezji. Inicjatywa ta, podjęta przez Magdalenę Frączek i Izabelę Mazur, ambitnie mobilizuje uczniów, ale i nauczycieli, do mierzenia się z trudną sztuką słowa.

W ubiegłym roku podjęto próbę lektury poezji papieża Jana Pawła II, w tym szlak poetyckiej wędrówki wymierzył nam Pan Cogito, bohater utworów Zbigniewa Herberta.

Poezję Z. Herberta można czytać jako refleksję moralisty nad dramatem wyboru, klasyka nad niezacieralnością przeszłości, surowego komentatora politycznej rzeczywistości nad mechanizmami historii.

My lekturę Tej poezji odczytaliśmy przede wszystkim jako opowieść o człowieku, o jego cierpieniu, o poszukiwaniu prawdy i piękna. I okazała się ta opowieść niezwykle fascynująca.

Udział wzięli uczniowie klas II c LO, I c T i I h T oraz wierni im nauczyciele.

Opracowanie: Magdalena Frączek