PIKNIK NAUKOWY

8 maja uczniowie kas Ia i IIa technikum pod opieką nauczycieli: Haliny Chibowskiej, Anny Wybraniec i Marka Kulpy wzięli udział w pikniku naukowym, odbywającym się z okazji Dnia Unii Europejskiej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Po rozpoczęciu pikniku przez rektora uczelni młodzież uczestniczyła w wykładzie z metrologii elektrycznej pt. "Pomiary głębokiej próżni metodami elektrycznymi" oraz zapoznała się z nowoczesnym wyposażeniem uczelni w obiektach zlokalizowanych w Depułtyczach Królewskich, tuż obok uczelnianego lotniska.

Obserwowano pokazy cięcia wodą i plazmą, pracę skanerów 3D, stosowanych w tzw. inżynierii odwrotnej i działanie obrabiarek CNC. Po zakończeniu zwiedzania obiektów pełni wrażeń uczniowie i opiekunowie mieli możliwość spożycia smacznego posiłku w postaci grochówki z kotła i kiełbaski z grilla. Piknik dostarczył wszystkim wielu wrażeń.

(Opracowanie i zdjęcia: Marek Kulpa)