III POWIATOWY PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW "JUVENES ARTIFEX"

16 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbył się III Powiatowy Przegląd Młodych Talentów "Juvenes Artifex", organizowany we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Mariusz Socha - Wicestarosta Kraśnicki, p. Andrzej Gotner - przedstawiciel Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz p. Edyta Zielińska - nauczyciel Szkoły Muzycznej I Stopnia.

Młodzi artyści z terenu naszego powiatu prezentowali się w dwóch kategoriach: wokalnej i instrumentalnej.

Laureatami zostali:

- w kategorii wokalnej:            I miejsce - Oliwia Kuśmierz - Gimnazjum w Wólce Gościeradowskiej

II miejsce - Weronika Ziemiańska - Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku

III miejsce - Magdalena Blacha - Gimnazjum w Wólce Gościeradowskiej

- w kategorii instrumentalnej:    I miejsce - Wojciech Wdowiak - Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku

II miejsce - Anita Dec - Zespół Szkół w Skorczycach

III miejsce - Adam Stępień - Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszyscy uczestnicy - dyplomy za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy artystom i ich opiekunom. Cieszymy się, że wśród młodzieży jest tylu ludzi z pasją, bo przecież "człowiek bez pasji nudzi swoją duszę"... Są wśród  nich różni: "mil­czący, wy­gada­ni, fleg­ma­tyczni, scep­tyczni, pełni życia, ra­dośni, dziecin­ni, roz­rywko­wi... Dzielą ich: ki­lomet­ry, poglądy, wiek, ko­lor oczu, wzrost, nu­mer bu­ta, płeć, mu­zyka. A wszys­tkich łączy jed­na da­ma. Piękna i elok­wen­tna da­ma o oczach ko­loru tęczy. Jej wiek jest dotąd niez­na­ny, ale jak wiado­mo ko­biet o wiek się nie py­ta.Na imię ma Pas­ja. Pas­ja do tworze­nia piękna. Znasz ją?"

(Opracowanie: Justyna Głowniak, zdjęcia: Anna Wybraniec)

Juvenes Artifex w obiektywie Marka Soleckiego