Ugryź sztukę

Sztuka przynosi nam dowód, że istnieje coś innego niż nicość. Te właśnie słowa Marcela Prousta towarzyszyły tegorocznemu konkursowi Ugryź sztukę. To już druga edycja zmagań uczniów próbujących rozwiązać tajemnice świata literatury, malarstwa, rzeźby… W tym roku ich zasięg objął uczestników spoza naszej szkoły, bowiem w konkurs zaangażowały się Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu oraz Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku. Terenem humanistycznych dociekań stał się tym razem pełen symboli i niedomówień świat plakatu. Wzięło w nich udział 31 uczniów z całego powiatu.

12 stycznia 2015 roku miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, któremu towarzyszył wykład Pani dr Alicji Szubartowskiej poświęcony analizie dzieł plastycznych.

Wśród laureatów znaleźli się:

- miejsce pierwsze: Kamila Wójcik z Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku, praca przygotowana pod kierunkiem Pani Renaty Staruch;

- miejsce drugie: Adam Bernacki z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, praca przygotowana pod kierunkiem Pani Magdaleny Frączek;

- miejsce trzecie: Estera Nowosielska z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu, praca przygotowana pod kierunkiem Pani Zofii Szymanek.

Dwa wyróżnienia trafiły w ręce Agnieszki Wójtowicz, uczennicy Pani Renaty Staruch oraz Magdaleny Zielińskiej, uczennicy Pani Magdaleny Frączek.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, serdecznie dziękujemy uczestnikom za wrażliwość patrzenia i niebanalność spostrzeżeń, Paniom polonistkom za ducha zaangażowania i niezłomności w kształtowaniu mądrego i uważnego patrzenia na świat…nie tylko sztuki.

Zapraszamy za rok! Tym razem będziemy się „wgryzać” w filmowe sceny i ujęcia.

Opracowanie: Magdalena Frączek, zdjęcia: Izabela Mazur