JUBILEUSZ SZKOŁY

11 października 2014 społeczność naszej szkoły obchodziła Jubileusz 65-lecia Zespołu Szkół nr 3, połączony z II Zjazdem Absolwentów. Po Mszy św. rozpoczęliśmy część oficjalną uroczystości, na której gościliśmy wiele znakomitych osobistości, m. in. p. Magdalenę Gąsior - Marek, posła na Sejm RP, p. Wojciecha Wilka - Wojewodę Lubelskiego, p. Krzysztofa Babisza - Lubelskiego Kuratora Oświaty, p. Piotra Janczarka, reprezentującego Marszałka Województwa Lubelskiego, p. Andrzeja Maja - Starostę Kraśnickiego, p. Jarosława Czerwa - Wicestarostę Kraśnickiego, p. Mirosława Włodarczyka - Burmistrza Miasta Kraśnik, przedstawicieli Politechniki Lubelskiej, Straży Granicznej, ZHP oraz Szczepu Harcerskiego "Czerwone Berety". Zgromadziło się również liczne grono absolwentów ZS nr 3.

Po powitaniu oraz okolicznościowych przemówieniach odbyło się wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia proobronnego uczniom klas mundurowych. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród dyrektora nauczycielom - w tym roku otrzymali je: E. Bernacka, J. Bieniecka-Kurzyna, A. Charchut, H. Cybulak, K. Czubiński, R. Drumlak, M. Florek, M. Frączek, A. Kowalik, L. Kowalska, P. Kowalski, M. Kwiatkowska, L. Lejwoda, E. Mariańska, A. Rydz, W. Szachniewicz, P. Zapalski, A. Zdyb, I. Zielińska, S. Żaba. Natomiast wicedyrektor Bernarda Jarzyna została uhonorowana nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy!

Po części oficjalnej zebrani goście obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez naszą młodzież pod kierunkiem J. Głowniak, A. Dudkiewicz i A. Szybińskiego, będącą zabarwioną humorem refleksją o tym, co w naszym zawodzie jest niezmienne, choć "tak trudno dzisiaj na przekór nowym czasom trwać".

Następnie uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową działającego niegdyś w naszej szkole Szczepu Harcerskiego "Czerwone Berety".

Wieczorem uczestnicy Zjazdu Absolwentów bawili się do białego rana na balu w restauracji "Orion".

(Opracowanie: Justyna Głowniak, zdjęcia: Maria Miśkiewicz, Marek Solecki)