Ofertę i funkcjonowanie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie nasi uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy...

W marcu odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Delegacja reprezentowana była przez kierowników poszczególnych wydziałów uczelni. Podczas spotkania z uczniami klas maturalnych zostały zaprezentowane osiągnięcia uczelni oraz warunki przyjęcia na poszczególne kierunki.

Zaproszono też maturzystów na dni otwarte uczelni, by mogli bliżej zapoznać się z funkcjonowaniem szkoły wyższej.

11 kwietnia 2014 r. uczniowie klas czwartych i trzecich technikum odwiedzili PWSZ w Chełmie. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudzał Instytut Nauk Technicznych i Lotnictwa oraz Instytut Matematyki i Informatyki. Uczniowie pod opieką nauczycieli R. Drumlaka, M. Kulpy i L. Lejwody zwiedzali laboratoria uczelni. Największe emocje wykazywali (nie tylko uczniowie ;) ) na wydziale lotnictwa, zapoznając się z działaniem symulatora lotów oraz konstrukcjami samolotów. Mieli też okazję poznać sposoby działania obrabiarek numerycznych, uczestnicząc w pokazach praktycznych.

Wycieczka była udana a uczelnia na wielu wywarła duże wrażenie.

Opracowanie: Robert Drumlak, Lech Lejwoda, zdjęcia: Marek Kulpa, Lech Lejwoda i Robert Drumlak