Targi Edukacyjne

28 kwietnia 2014 r. w godz. 8.30 -13.30 odbyły się z Zespole Szkół nr 3 Targi Edukacyjne. Intencją Targów była promocja dorobku szkoły w kształconych zawodach. W związku z tym odbyły się pokazy musztry uczniów klas mundurowych, zawody sportowe w halowej piłce nożnej, pokazy kosmetyków, wizażu i stylizacji prowadzone przez uczennice klasy wizażu i stylizacji, prezentacje multimedialne przygotowywane przez uczniów technikum, wystawy tematyczne w zawodzie technik hotelarstwa, technik mechanik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik odnawialnych źródeł energii.

Oj, było co oglądać, dotykać, a nawet uczestniczyć aktywnie w doświadczeniach, pokazach i symulacjach. Bursa Szkolna uatrakcyjniła targi smakowitym bigosem, który rozszedł się w mgnieniu oka.

Równolegle z targami uczciliśmy w tym dniu całą społecznością szkolną kanonizację Naszego Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II - Papieża. Była wystawa prac plastycznych i czytanie Jego twórczości. Nawet dyrekcja i nauczyciele czytali głośno Tryptyk. W głosie dawało się wyczuć wzruszenie. Ta gra na emocjach wiele uczy innych.

Zaskoczeniem dla szkoły była spora frekwencja młodzieży z zewnątrz. Atmosfera sprzyjała nauce w innym stylu i pracy wychowawczej, bo przecież, szkoła to nie tylko nauka. Miło było patrzeć na duże i szczere zaangażowanie uczniów przygotowujących targi oraz nauczycieli, którym rozwój i wizerunek szkoły leży na sercu.

Wniosek nasuwał się sam: warto coś robić, dzielić się wrażeniami i osiągnięciami z innymi. Zdjęcia tego dnia opowiedzą resztę.

Opracowanie:Bernarda Jarzyna - wicedyrektor, zdjęcia: Kamil Sobieszczański