III Powiatowy Turniej o Puchar Wiosny w halowej piłce nożnej szkół gimnazjalnych Powiatu Kraśnickiego

W dniu 28.04.2014r. w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Kraśniku odbył się III Powiatowy Turniej o Puchar Wiosny w halowej piłce nożnej przeznaczony dla szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Kraśnickiego. Otwarcia zawodów punktualnie o godz. 10.00 dokonała pani Bernarda Jarzyna - wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku.

Obsługę sędziowską turnieju zapewnili uczniowie naszej szkoły: Izabela Bis i Sylwia Sokół z klasy II e LO - stolik sędziowski oraz Dawid Lamorski, Dawid Kowalik i Albert Szczuka z klasy I c Z - boisko. Autorem zdjęć jest Kamil Sobieszczański, uczeń klasy II i T. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach systemem " każdy z każdym". W grupie "A" spotkały sie następujące drużyny: Gimnazjum nr 1 z Kraśnika - opiekun Mariusz Kwietniewski, Gimnazjum Społeczne z Kraśnika - opiekun Andrzej Rutkowski, Gimnazjum z Liśnika Dużego - opiekun Anna Sydo-Filipczak oraz Gimnazjum z ZS nr 3 w Kraśniku - opiekun Piotr Kozłowski.

Oto wyniki spotkań w grupie "A":

1. Gimnazjum nr 1 Kraśnik - Gimnazjum Społeczne (5 : 0) 10 : 0

2. Gimnazjum Liśnik Duży - Gimnazjum przy ZS nr 3 Kraśnik (0 : 0) 1 : 0

3. Gimnazjum nr 1 Kraśnik - Gimnazjum Liśnik Duży (2 : 2) 3 : 2

4. Gimnazjum Społeczne - Gimnazjum przy ZS nr 3 Kraśnik (0 : 1) 0 : 3

5. Gimnazjum nr 1 Kraśnik - Gimnazjum przy ZS nr 3 Kraśnik (1 : 0) 2 : 0

6. Gimnazjum Społeczne - Gimnazjum Liśnik Duży (0 : 2) 2 : 3

W grupie "B" walczyły:

Gimnazjum ze Stróży - opiekun Kamil Miazga, Gimnazjum z Terpentyny - opiekun Grzegorz Wisiński i Gimnazjum nr 2 w Kraśniku - opiekun Anatolii Lavryshyn.

Oto wyniki w Grupie "B":

1. Gimnazjum Stróża - Gimnazjum nr 2 Kraśnik (0 : 0) 2 : 0

2. Gimnazjum Stróża - Gimnazjum Terpentyna (1 : 0) 1 : 0

3. Gimnazjum nr 2 Kraśnik - Gimnazjum Terpentyna (1 : 0) 2 : 0

W meczu o V miejsce Gimnazjum przy ZS nr 3 w Kraśniku pokonało Gimnazjum z Terpentyny (3 : 1) 6 : 2; mecz o III miejsce toczył się pomiędzy Gimnazjum z Liśnika Dużego a Gimnazjum nr 2 z Kraśnika - wynik (0 : 0) 0 : 1. W finale zagrały dwie najlepsze drużyny Gimnazjum nr 1 z Kraśnika oraz Gimnazjum ze Stróży - wynik (1 : 0) 2 : 2 O zwycięstwie decydowały rzuty karne, które skuteczniej egzekwowali gimnazjaliści z Kraśnika (3 : 2) i to oni zwyciężyli w całym turnieju.

Oto kolejność miejsc:

I - GIMNAZJUM NR 1 KRAŚNIK

II - GIMNAZJUM STRÓŻA

III - GIMNAZJUM NR 2 KRAŚNIK

IV - GIMNAZJUM LIŚNIK DUŻY

V - GIMNAZJUM PRZY ZS NR 3 KRAŚNIK

VI - GIMNAZJUM TERPENTYNA

VII - GIMNAZJUM SPOŁECZNE KRAŚNIK

Królem strzelców turnieju został Karol Gołębiowski z dorobkiem sześciu bramek - Gimnazjum przy ZS Nr 3 Kraśnik, najlepszym bramkarzem Kacper Ryczek - Gimnazjum nr 1 Kraśnik natomiast najlepszym piłkarzem został Dawid Wnuk - Gimnazjum Stróża.

Nagrody w postaci dyplomów i statuetek dla zawodników wyróżnionych indywidualnie oraz dyplomy i puchary dla zespołów ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku uroczyście wręczyła pani Bernarda Jarzyna wicedyrektor Zespołu Nr 3 w Kraśniku. Drobne upominki w postaci długopisów i smyczy dla ekipy sędziowskiej przekazał Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Specjalne podziękowania dla Damiana Grzymka za przygotowanie obiektu sportowego do przeprowadzenia zawodów.

Opracowanie: Sławomir Żaba