Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”

Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja” odbył się dnia 6 marca o godz. 9:00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. W konkursie wzięło udział 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kraśnickiego.

Organizatorami konkursu są Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku: Joanna Ambrożkiewicz, Elżbieta Bernacka, Ewa Mariańska. Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące wiedzy kulturoznawczej Anglii, Niemiec i Rosji i był skierowany do uczniów szkół ponad gimnazjalnych ze znajomością języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego na poziomie średnio zaawansowanym.

Pierwsza wersja skierowana była do uczniów uczących się j. angielskiego i niemieckiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań otwartych i zamkniętych, zadań z lukami do uzupełnienia. 20 pytań dotyczyło krajów anglojęzycznych i 20 pytań krajów niemieckojęzycznych.

Druga wersja skierowana była do uczniów uczących się j. angielskiego i j. rosyjskiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań otwartych i zamkniętych, zadań z lukami do uzupełnienia. 20 pytań dotyczyło krajów anglojęzycznych i 20 pytań Rosji.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się dnia 13 marca o godz. 9:00 w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku.

opracowanie i zdjęcia: Ewa Mariańska