„OD STAŻU PRZEZ UMIEJĘTNOŚCI DO SUKCESU ZAWODOWEGO” - płatne praktyki dla uczniów szkół zawodowych ZS3!

Program staży u pracodawców dla uczniów szkół zawodowych w Powiecie Kraśnickim to nowy projekt realizowany przez PTE w Lublinie z Powiatem Kraśnickim na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w ramach Działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem projektu jest podwyższenie jakości kształcenia zawodowego i praktycznej nauki zawodu w powiecie kraśnickim poprzez staże we współpracy 3 szkół z pracodawcami sprzyjające bardziej praktycznemu przygotowaniu 400 uczniów do potrzeb rynku pracy i przyszłej pracy zawodowej.

W projekcie weźmie udział 400 uczniów z:  Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, Zespołu Szkół w Annopolu oraz  Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Urzędowie. Wsparcie obejmuje placówki kształcenia zawodowego na kierunkach istotnych z punktu widzenia rozwoju województwa lubelskiego (informatyka, mechanika/elektryka, gastronomia).

Każdy z uczniów będzie miał możliwość odbycia płatnych staży w wymiarze 4 tygodni w okresie ferii zimowych i wakacji. Staże będą zgodne z właściwym prawodawstwem krajowym i wykraczać będą poza podstawę programową i poza zakres staży zawodowych. Zatem staż będzie KOMPLEMENTARNY do praktyk zawodowych. Zakres umiejętności i wiadomości nabywanych przez uczniów podczas odbywania zajęć stażowych w zakładach pracy oraz wymiar godzin stażu zawodowej reguluje ramowo program nauczania dla danego zawodu.

UWAGA!!!

Deklarację chęci udziału w stażach można składać w sekretariacie Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku, ul. Fabryczna 4a.