Z WIZYTĄ W SEJMIE RP

W dniu 4 grudnia 2013r. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum pod opieką pani Doroty Albiniak, Wiolety Szachniewicz, Anny Wybraniec i pana Marka Kulpy zwiedzali budynek Sejmu RP.

Mieliśmy okazję spotkać się z Wicemarszałkiem Sejmu Cezarym Grabarczykiem, a także z panią poseł Magdaleną Gąsior – Marek reprezentującą nasze województwo. Zapoznali oni nas z pracą parlamentarzystów, procesem uchwalania ustaw. Cezary Grabarczyk wspomniał, że jako minister infrastruktury, odwiedził Kraśnik i uczestniczył w uroczystości otwarcia obwodnicy naszego miasta. Niektórzy uczniowie wykazali wiedzą dotyczącą funkcjonowania naszego parlamentu. Mogliśmy także uczestniczyć w obradach Sejmu, oczywiście tylko jako obserwatorzy.

Opracowała: Dorota Albiniak, zdjęcia Anna Wybraniec