Intensywne wakacje "Trójki"

Nie ma racji ten, kto śmie twierdzić, że w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku wieje nudą. Dowód - choćby tegoroczne wakacje. Oprócz wielu atrakcji, przygotowywanych dla naszej młodzieży w ciągu roku szkolnego, uczniowie pracowicie - a jednocześnie rozrywkowo - spędzili czas dwumiesięcznej letniej przerwy.

Sport - to jeden z niewątpliwych atutów "Trójki". Nasi sportowcy, np. zapaśnicy odnoszą przecież sukcesy nawet na arenie międzynarodowej! Tak też było i tym razem. Tomasz Ogonowski uczestniczył  w Mistrzostwach Świata Juniorów w Sofii (Bułgaria) i zajął XII miejsce, Aleksandra Wólczyńska i Beata Kośla brały udział w Mistrzostwach Świata Juniorek Młodszych w Serbii i uzyskały najlepsze wyniki wśród reprezentacji Polski - Ola zajęła II, a  Beata - V miejsce. Ola Wólczyńska świetnie zaprezentowała się również na Mistrzostwach Europy Juniorek Młodszych, zdobywając srebro, zaś Marta Szynkowska na tych samych zawodach wywalczyła brąz.

Takie sukcesy to efekt ciężkiej pracy, ale i pasji naszych uczniów. Szkoła dba o to, by mogli oni stale doskonalić swoje umiejętności - taką okazję mieli m. in. dzięki uczestnictwu w obozie sportowym w Ośrodku Sportowo-Rehabilitacyjnym „PALACE” w Zakopanem w dniach 19-31 sierpnia 2013r. Głównym celem zgrupowania było zachęcenie najmłodszych uczestników do systematycznego trenowania zapasów oraz podniesienie ich umiejętności technicznych i taktycznych. Program obozu obejmował specjalistyczne treningi na macie zapaśniczej, treningi w siłowni oraz piesze wycieczki w góry.  Młodzież miała też okazję zdobyć Giewont, odpocząć w aquaparku, zwiedzić Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Ale Zespół Szkół nr 3 to przecież nie tylko sport - tym, co bez wątpienia wyróżnia nas w powiecie są klasy mundurowe (szkolenie wojskowe oraz wojsko i straż graniczna), cieszące się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie tych klas uczestniczyli w dniach 25 czerwca – 4 lipca 2013r. w  obozie wojskowym w Białce  k. Parczewa. Na program zgrupowania składało się mnóstwo różnorodnych  atrakcji, np. zajęcia sportowe, nauka jazdy na quadzie, musztra, paintball, kajaki, pływanie, bytowanie  (nauka radzenia sobie w terenie – budowania miejsca obozowania, rozkładania „pałatek”), techniki samoobrony, jujitsu, park linowy, strzelanie z broni długiej i krótkiej na strzelnicy. Wszystkie grupy wychodziły na nocne bytowanie. Uczniowie musieli przejść wyznaczoną trasą zgodnie z otrzymaną schematyczną mapą terenu z zaznaczonymi kierunkami świata i zbudować szałasy, wykorzystując naturalne, znalezione w lesie materiały. Powrót do obozu odbywał się także według mapy i wymagał mi in. przeprawy przez wodę w najgłębszej części kąpieliska. A wszystko to - w pięknych okolicznościach przyrody. Na zakończenie odbył się uroczysty apel, na którym wręczono uczestnikom  zaświadczenia o ukończeniu obozu, dyplomy i nagrody rzeczowe za szczególne osiągnięcia.

Jak widać - w "Trójce" nie ma czasu na nudę, a oprócz nauki w szkolnych ławkach placówka oferuje wiele atrakcji, bo przecież zawsze można połączyć przyjemne z pożytecznym...

Opracowanie: Justyna Głowniak