Warsztaty w restauracji Musicaffe

Anna Wybraniec

W środę, 19 kwietnia, uczniowie klas technikum uczącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych po raz kolejny mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach kulinarnych. Tym razem grupa I klasy IIgT uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych przez właściciela restauracji Musicaffe – Pana Henryka Rollę.

Uczniowie poznali i przećwiczyli od podstaw proces przygotowania pizzy. Poznali również tajniki receptury na włoską pizzę. Oczywiście była również degustacja przygotowanych na podstawie własnych pomysłów włoskich placków. Na zakończenie uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w tym wydarzeniu. Ze względu na dużą ilość uczniów klasy, zostali oni podzieleni na dwie grupy i dzięki uprzejmości właścicieli restauracji Musicaffe  w następną środę na takie warsztaty uda się kolejna  - II grupa młodzieży.

Wieloletnia współpraca nauczyciela przedmiotów zawodowych – Pani Katarzyny Dąbrowskiej z restauracją Musicaffe owocuje możliwościami poszerzania horyzontów zawodowych naszej młodzieży.

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Rollom za przeprowadzenie zajęć dla młodzieży naszej szkoły, za profesjonalizm, miłą atmosferę a także za sponsorowanie warsztatów.

Opracowała: K. Dąbrowska