Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Anna Wybraniec

Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystów Prezesa Rady Ministrów odbyła się 20 lutego 2023 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na rok szkolny 2022/2023 Premier Mateusz Morawiecki przyznał 313 stypendiów wyróżniającym się uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, w tym trojgu uczniom Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku.

Wyróżnienie otrzymała Monika Wojciechowska z klasy 2b, Julia Kosidło z klasy 2gT oraz Mateusz Matuszkiewicz z klasy 4iTg. Oficjalne przekazanie dyplomów otworzył występ zespołu wokalnego ,,Dywizjon”, w którego skład wchodzą uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie pod kierownictwem Pana Andrzeja Królikowskiego. Po wysłuchaniu przemówienia Ministra Edukacji i Nauki uczniowie odebrali dyplomy z rąk Posłów na Sejm RP Moniki Pawłowskiej i Kazimierza Chomy, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Opracowała Julia Kosidło