Tuning samochodowy- spotkanie w CKZ

Anna Wybraniec

W dniu 17.02.2023 w Centrum Szkolenia Zawodowego zorganizowane zostało spotkanie z naszymi absolwentami, Dawidem Skowrońskim i Kacprem Godulą. Nasi byli uczniowie chcieli zapoznać swoich młodszych kolegów z tematem tuningu samochodowego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie czwartej klasy technikum samochodowego  oraz  branżowej szkoły zawodowej I stopnia.

Dawid i Kacper zaprezentowali swoje zmodyfikowane pojazdy, pokazali podzespoły wykorzystywane do ulepszania silników i układów wydechowych. Dawid omówił również temat od strony teoretycznej, jak przeprowadzać przemyślanie zmiany w swoim samochodzie aby zakładany wynik był możliwy do osiągnięcia. Wyjaśnił też słuchającym, że zabawa w profesjonalny tuning to niestety drogie hobby. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej, że większość uczniów starszych klas posiada już swoje auta. Na koniec spotkania Dawid reprezentujący stowarzyszenie  „DriveTime lubelskie” zaprosił zgromadzonych na zlot samochodów organizowany przez niego 1 maja w Janowie Lubelskim.

Opracował; Krzysztof  Kaproń