KURS AGROTURYSTYCZNY DLA HOTELARZY

Anna Wybraniec

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Uczniowie klas III h  i IV h technikum hotelarstwa, 08.02.2023 r. w godz. 8.00-13.00, uczestniczyli w kursie agroturystycznym, dającym uprawnienia do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych. Szkolenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez Zespołu Doradztwa Rolniczego Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kraśniku,
w porozumieniu z LODR w Końskowoli. Wykład dla uczniów prowadziła Pani Joanna Januszczak.

W czasie spotkania uczestnicy rozmawiali nie tylko o stronie prawnej zakładania tego typu działalności gospodarczej, ale również o zasobach turystycznych naszego regionu, a także poznawali praktyczne rozwiązania w organizowaniu agroturystyki.

Prowadzenie gospodarstw agroturystycznych to również praktyczne wdrażanie wiedzy
i umiejętności poznanych w trakcie nauki zawodu technik hotelarstwa.

Dziękujemy serdecznie Pani J. Januszczak, za wprowadzenie młodzieży w ciekawe tajniki  agroturystyki. Temat jest bardzo rozległy i że w dużej mierze prowadzenie gospodarstw agroturystycznych zależy od kreatywności, pomysłowości oraz skutecznego rozpoznawania potrzeb klientów.

Organizator i opiekun grup uczniów: Bernarda Jarzyna - nauczyciele przedmiotów zawodowych