Wycieczka do Lublina do kina i na lodowisko

Anna Wybraniec

W dniu 12 stycznia 2023 r. uczniowie klas: 4aT, IIIbT , IVc LO oraz IIhT wraz z opiekunami panią Wiesławą Widomską, panią Grażyną Sadowską oraz panią Beatą Porębską  wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Lublina. Wyjazd rozpoczął się od wyjścia do kina na film : Avatar: Istota wody, 3D, reżyser: James Cameron.

Jest to amerykański film przygodowy science-fiction, produkcji 20th Century Studios. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy Jack i Neytiri, którzy wraz z rodziną zmuszeni byli opuścić wioskę i szukać pomocy u innych plemion zamieszkujących planetę. Mogli zachwycać się strona wizualną i muzyką, ale też prostym i mądrym przesłaniem. Widzom została pokazana kultura i moralność Naavi jako wspierającej społeczności, opartej na wzajemnym szacunku i pomocy, na poczuciu że wszyscy jesteśmy jednością, żyjącej w głębokiej harmonii z przyrodą.

Kolejnym punktem wycieczki była jazda na łyżwach na lodowisku Icemania, podczas której uczniowie mogli doskonalić swoją kondycję fizyczną oraz wspólnie spędzić czas wolny ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły.

Wszyscy wrócili do domu szczęśliwi, pełni wrażeń, ubogaceni intelektualnie.

Opracowanie i fotografia: W. Widomska