Świąteczne Spotkanie Integracyjne

Anna Wybraniec

4 stycznia 2023 r. kraśnicki Oddział PCK z pomocą naszych Wolontariuszy Szkolnego Koła PCK i ich opiekunami  Agnieszką Kurzyną i Wiolettą Winnicką, zorganizował Świąteczne Spotkanie Integracyjne. W Spotkaniu wzięło udział ponad 160 osób: obywatele Ukrainy, w tym nasi uczniowie, którzy ze względu na wojnę przebywają na terenie Kraśnika i powiatu, uczęszczając do naszej szkoły oraz polskie rodziny, opiekunowie i przyjaciele.

Byli z nami również Starosta Kraśnicki Pan Andrzej Rolla Kierownik Wydziału Edukacji UM Kraśnik Pan Krzysztof Babisz , Pani Iwona Włodarczyk – kierownik PCK w Kraśniku oraz Prezes OR PCK w Kraśniku Pani Dorota Rynkowska.

#napomocUkrainie.

Rok 2022 był dla nas rokiem wyjątkowym i w wyjątkowy sposób chcielibyśmy go zakończyć. Dlaczego taki był? Dlatego bo:

- postawił przed nami wyzwania związane głównie z pomocą humanitarną;

- dał nam poczucie, że jest bardzo dużo osób, które wspiera nasze działania;

- udowodnił, że praca jaką podejmujemy w naszej organizacji ma ogromny sens.

- pokazał, że razem jesteśmy #niedopokonania

Dziękuję za zaproszenie i cenną dla społeczności uchodźców wojennych inicjatywę!

To był wyjątkowy wieczór .

Opracowała: Agnieszka Kurzyna