Impresje wigilijne

Anna Wybraniec

Tradycyjnie w ostatnich dniach nauki przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność naszej Szkoły spotkała się przy dźwiękach kolęd, aby przez chwilę przeżywać wspólnie tę Radosną Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Tegoroczne spotkanie opłatkowe odbyło się w środę, 21 grudnia 2022 r.

Pierwszą częścią uroczystości wigilijnej w szkole były przede wszystkim wigilie klasowe, podczas których uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i śpiewali kolędy, lub świąteczne piosenki. Następnie zwyczajem lat ubiegłych na hali został przedstawiony montaż słowno- muzyczny,  na który przybyła cała społeczność szkoły. W postacie Maryi, św. Józefa, Aniołów oraz Kolędników wcielili się nasi uczniowie.
Uczniowie pod opieką p. Elżbiety Lewniewskiej, p. Grażyny Sadowskiej i p. Andrzeja Słowika przygotowali występ artystyczny, którego celem było wprowadzenie w klimat i duchowość Świąt Narodzenia Pańskiego. Został odczytany fragment Pisma Świętego z ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Pani dyrektor Monika Gozdalska  złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Popłynęły też życzenia od przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Julii Kosidło z kl. 2 g T.

Gratulujemy naszej młodzieży udanego występu i dziękujemy za przekazanie Dobrej Nowiny o zbawieniu.

Atmosfera świąt udzieliła się wszystkim i trudno było powrócić na pozostałe lekcje.

Uczniowie, którzy przygotowali uroczystość: Kinga Grzegorczyk - anioł (1b LO ), Karol Wołoszyn, Kacper Paluch ( 2aT ), Karol Kopiwoda, , Kacper Szczepaniak - kolędnicy ( 2b LO  ), Julia Kosidło – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Sandra Banaszek - anioł, Martyna Sic - recytatorka ( 2g T ), Dominika Dzierżak – śpiew i kontrabas, Zofia Ćwik - śpiew, Krzysztof Kowalski, Andrzej Sieńko, Patryk Głusiec – obsługa techniczna ( 2i T ), Jakub Jasik – recytator i klarnet ( 4a T ), Konrad Przychodzeń – św. Józef ( 4d T ), Patryk Korbus – narrator 2 ( 4j Tg ), Agata Wołoszyn- śpiew ( 4h Tg ), Annalina Schwartz – Matka Boża, Marlena Krok – narrator 1 ( 4h T ), Paweł Drozda - keyboard ( 4j T).

Zdjęcia: Sebastian Czarkowski ( 2a T )

Opracowała: Grażyna Sadowska