Szkolenie techniczne firmy KOSBUD Bracia Kosińscy sp. j.

Anna Wybraniec

14.12.2022 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się  szkolenie techniczne dla uczniów klasy I bT, II bT i 4 bT technikum budownictwa. Do przeprowadzenia szkolenia został zaproszony Pan Robert Kołodziejski doradca techniczny firmy KOSBUD. Szkolenie zostało podzielone na II etapy.

W pierwszej części w energiczny i bardzo ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani z firmą KOSBUD oraz produktami takimi jak:

• Deska elewacyjna TABULO (klej dysperycjny TERMOLEP-D),
  • Płytki elastyczne KLINKIERO,
  • Elastyczny beton architektoniczny STONO w panelu/w rolce,
  • Tynki elewacyjne,
  • Systemy ocieplania ECTIS,
  • Elastyczne panele KLINKIERO ROMA.

W drugiej części szkolenia uczniowie mogli spróbować swoich sił w układaniu deski elewacyjnej oraz płytek KLINKIERO. Uczniowie wykonali mur pruski. Było to bardzo cenne doświadczenie, ponieważ młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności, samodzielnie pracując na materiale. Co warto podkreślić – młodzi adepci sztuki budowlanej bardzo chętnie próbowali swoich sił w praktyce.

Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi i firmami, dlatego serdecznie dziękujemy firmie KOSBUD  oraz Panu Robertowi za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy technicznej uczniom ZS3 w Kraśniku. W ramach podziękowań (za szkolenie, materiały) nauczyciele ZS3 w składzie:

• Andrzej Szybiński
  • Dariusz Młynarski
  • Piotr Suchora

zaprojektowali i wykonali tabliczkę dla firmy KOSBUD, którą przekazaliśmy na ręce Pana Roberta . Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę, mamy nadzieję na jej ciąg dalszy.

Opracowała: Aleksandra Nowosad