SPOTKANIE Z WOT

Anna Wybraniec

07 grudnia 2022 r. uczniowie klas mundurowych spotkali się z żołnierzami 24  batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku, st. szer. Katarzyną Zasadniewską – rekruterem w WOT, kpr. Kamilem Zdybem, kpr. Marcinem Matysiakiem, szer. Krystianem Gałuszkiewiczem.

Spotkanie zostało podzielone na dwie sesje. Pierwsza dotyczyła prezentacji  i informacji ogólnych, w trakcje tej części uczniowie dowiedzieli się jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi oddziałów oraz jakie korzyści daje przynależność do WOT. Podczas drugiej sesji, uczniowie poznali  ogólne informacje na temat wyposażenia żołnierzy i uzbrojenia w WOT.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych, przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych w stałym rejonie odpowiedzialności. Szkolenia odbywają się weekendy co pozwala na pogodzenie życia rodzinnego oraz szkolnego ze służbą w WOT. Jak podkreślali nasi goście, służba w oddziałach obrony terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami prowadzonej rekrutacji do ław Wojsk Obrony Terytorialnej - rekruterzy.terytorialsi.mil.pl.