Konkurs Zrozum, Zalicz, Zostań Matematykiem

Anna Wybraniec

Dnia 25 listopada 10 uczniów klasy 4aT i 4bT pod kierunkiem Pani Wiesławy Widomskiej wzięło udziału w piątej edycji Konkursu Zrozum, Zalicz, Zostań Matematykiem, zorganizowanego przez Instytut Matematyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. Jest to wyjątkowy Konkurs, który pozwoli uczniom odkryć matematykę inną niż w szkole oraz sprawdzić się w nowych i nietypowych zadaniach i problemach.

W ramach Konkursu odbędzie się pięć spotkań online, a każde z nich zakończy sprawdzian z omówionego na zajęciach materiału z wybranego działu matematyki wyższej. Suma punktów z wszystkich etapów pozwoli na wyłonienie Laureatów konkursu. W I etapie Konkursu wykład z Rachunku prawdopodobieństwa wygłosił dr hab. Piotr Pawlas, a ćwiczenia poprowadziła dr Anna Walczuk

Uczestnicy konkursu:

Klasa 4aT: De Carolis Matteo, Kacper Bral, Bartosz Gajewski, Igor Gryta, Jakub Jasik, Adam Koper.

Klasa 4bT:Krystian Iskra, Jakub Michalak, Jan Pietroń, Dobrosława Stola.

Dziękuję bardzo wszystkim za udział w wykładzie i warsztatach oraz włożony trud i wysiłek w rozwiązywanie wskazanych zadań. Życzę samych sukcesów.

Opracowała: Wiesława Widomska