Szkolenie wyjazdowe budowlańców - okna i betoniarnia

Anna Wybraniec

W dniu 16 i 17 listopada 2022r uczniowie ZS nr 3 w Kraśniku kształcący się w zawodzie technik budownictwa, w ramach projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Kraśnickim” uczestniczyli  w szkoleniu z zakresu montażu stolarki okiennej. Szkolenie odbywało się w Lublinie za pośrednictwem firmy Kursor.

Wiedza o stolarce okiennej i asortymencie firmy została zaprezentowana przez przedstawicieli Studio Okien i Drzwi DOMO oferujących produkty firmy „MS więcej niż OKNA”. Uczniowie odbyli również wycieczkę zawodoznawczą do „PERFEKT Lubelska Fabryka Okien” gdzie zapoznali się z procesem technologicznym produkcji okien PVC oraz aluminiowych. Dodatkowo uczestnicy wyjazdu odwiedzili betoniarnię MARMIX w Trojaczkowicach co pozwoliło się im zapoznać z procesem technologicznym produkcji mieszanki betonowej oraz prefabrykatów.

M. Chawryło, A. Nowosad