,,ZNICZE DLA WOŁYNIA’’

Anna Wybraniec

Wzorem lat ubiegłych  uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku pod opieką nauczycieli historii włączyli się w akcję ,, Znicze dla Wołynia’’. Patronem całego przedsięwzięcia jest TVP Lublin.

Dzięki zaangażowaniu naszej młodzieży zebraliśmy 446 sztuk. Akcja jest wyrazem naszej pamięci o tych , którzy  w czasie II wojny  światowej w 1943 roku zginęli z rąk nacjonalistów ukraińskich.  Przyniesione przez młodzież znicze zapłonął na grobach naszych przodków na Wołyniu i będą przypominać o tragedii tamtych dni. Dla naszych uczniów jest to także  żywa lekcja historii. Młodzieży i nauczycielom serdecznie dziękujemy za wsparcie  liczymy  , że akcja na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły.  Podziękowania również dla Pana Czarosława Dębowczyka koordynatora akcji w powiecie kraśnickim.

Opracowała : W. Szachniewicz