Wycieczka klas pierwszych na Roztocze

Anna Wybraniec

7 października 2022 uczniowie klas pierwszych branżowych pod opieką pana Krzysztofa Kozłowskiego, pani Katarzyny Ufniarz i pani Beaty Mazur-Porębskiej uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej na Roztocze.

Zwiedzaniu ciekawych krajobrazowo miejsc sprzyjała słoneczna pogoda. Trasa wycieczki wiodła kolejno przez Porytowe Wzgórze, gdzie uczniowie przy monumentalnym pomniku mogli zapoznać się z historią największej bitwy partyzanckiej z czasów II wojny światowej. Kolejny przystanek miał miejsce w Momotach Górnych przy charakterystycznym drewnianym kościółku. Następnym punktem wycieczki był spacer aleją kilkusetletnich dębów w Górecku. Potem uczniowie zwiedzili kamieniołom w Józefowie wraz z wieżą widokową. Druga części wycieczki wypełniona była wędrówką szlakami w rezerwatach: „Czartowe Pole” i „Szumy na Tanwi”. Na koniec wycieczki była możliwość spożycia posiłku „u Garganela” oraz krótkiego odpoczynku nad malowniczo położonym zalewem w Rudzie Różaneckiej.