Obóz szkoleniowy dla klas mundurowych w Białce

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 20 – 22.06.2022 r. uczniowie klas mundurowych brali udział w obozie szkoleniowym zorganizowanym w ośrodku wypoczynkowym w Białce k. Parczewa. Zorganizowany obóz był kontynuacją zajęć programowych dot. przygotowania uczniów do pełnienia służby w Wojsku Polskim, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej.

Zakres tematyczny szkolenia dotyczył:

- zajęć strzeleckich przy wykorzystaniu symulatora, oraz broni palnej zarówno krótkiej jak i długiej,

- zajęć wspinaczkowych,

- terenoznawstwa,

- survivalu,

- użytkowania środków pływających,

- taktyki zielonej,

- taktyki terenowej

- współpracy zespołowej.

Instruktorami poszczególnych paneli tematycznych byli żołnierze Batalionu Piechoty Lekkiej, Wojsk Obrony Terytorialnej z Dęblina oraz osoby posiadające przygotowanie merytoryczne i doświadczenie w zakresie szkolenia pro obronnego. Uczestnicy szkolenia nabyli wiedzę i umiejętności, które są niezbędne podczas służby w formacjach mundurowych, jak również mogą być bardzo przydatne podczas wyjazdów wakacyjnych oraz w życiu codziennym. Podkreślenia wymaga prezentowany przez uczniów wysoki poziom dyscypliny oraz zaangażowanie podczas prowadzonych zajęć praktycznych.