Udział w szkoleniu przygotowanym przez Batalion Obrony Terytorialnej w Dęblinie.

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 13.06.2022 r. uczniowie klasy 1b, 1aT i 2b wraz z opiekunami: p. Agnieszką Kurzyną, p. Andrzejem Mazurem i p. Arkadiuszem Markiem uczestniczyli w szkoleniu przygotowanym Przez Batalion Obrony Terytorialnej w Dęblinie.

Zakres prowadzonych zajęć obejmował:

- wykonanie strzelania przy wykorzystaniu symulatora laserowego,

- obsługę urządzeń do wykrywania min i ładunków wybuchowych,

- obsługę urządzeń wykorzystywanych w ratownictwie,

- pokazu uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy WOT,

- pokazu sprzętu transportowego.

Pobyt był również okazją do poznania historii Twierdzy Dęblin i zapoznania się ze zgromadzonymi eksponatami w sali tradycji. Realizowane na terenie Jednostki Wojskowej szkolenie stanowiło kontynuację programu przygotowanego dla klas o profilu mundurowym.

Bardzo serdecznie dziękujemy Dowódcy 2 Lubelskiej Brygady obrony Terytorialnej w Lublinie i Żołnierzom Batalionu Obrony Terytorialnej w Dęblinie za przygotowanie szkolenia i osobiste zaangażowanie w trakcie jego prowadzenia.