XXI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

21 kwietnia w Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku odbyło się podsumowanie XXI Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu. Uczennice naszej szkoły Wiktoria Jargieło, Hanna Siewielec - opiekun Agnieszka Kurzyna i Marlena Krok - opiekun Mirosława Rusecka zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

Celem Olimpiady było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat prozdrowotnego stylu życia, kształtowanie pozytywnych zachowań prozdrowotnych oraz doskonalenie umiejętności podejmowania decyzji sprzyjających zdrowiu.

Organizatorami Olimpiady było Starostwo Powiatowe w Kraśniku; Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kraśniku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kraśniku, Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Kraśniku, NZOZ OTU Kraśnik oraz Poradnia Dietetyczna Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Do etapu powiatowego Olimpiady zgłosiło się 6 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kraśnickiego. Etap powiatowy poprzedzony był eliminacjami szkolnymi, w wyniku których każda ze szkół wyłoniła po trzech reprezentantów do etapu powiatowego. Od uczestników Olimpiady wymagana była wiedza na temat:

I. Zdrowe odżywianie – jako podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu.

II. Profilaktyka zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, w tym chorób przenoszonych drogą płciową.

III. Wpływ czynnego i biernego palenia tytoniu na rozwój i zdrowie młodego człowieka.

IV. Choroby zakaźne. Szczepienia ochronne jako skuteczny sposób zapobiegania groźnym chorobom wirusowym.

V. Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z uzależnieniami.

VI. Wpływ długotrwałego stresu na zdrowie i funkcjonowanie człowieka.

VII. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymała: Aleksandra Gerlach – ZS Nr 2 w Kraśniku

Nagrodę za zajęcie II miejsca otrzymała: Wiktoria Jargieło – ZS Nr 3 w Kraśniku

Nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymała: Zuzanna Wysocka - ZDZ w Kraśnik

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Opracowała Agnieszka Kurzyna