Warsztaty i wykłady CheckIT2022

Nasza szkoła Zespół Szkół nr3, po raz kolejny wzięła udział w jednym z największych wydarzeń informatycznych, skierowanym przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli informatyki.

CheckIT2022 tym razem w nowej odsłonie – formule hybrydowej!

Uczniowie klas informatycznych mieli okazję odkrywać emocjonujące oblicze IT oraz przekonać się, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość.

Konferencja Check IT rozpoczęła się prelekcjami online m.in. na temat przyszłości świata IT, sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej, tworzenia gier komputerowych, cyberbezpieczeństwa, analityki biznesowej, prezentacji własnego wizerunku w mediach społecznościowych.

W drugim dniu wydarzenia, odbyły się warsztaty online m.in. z programowania w językach Python i C# oraz elektroniki z wykorzystaniem Arduino, jak również tworzenia prezentacji przy użyciu Canvy.

Uczniowie mieli okazję odwiedzić wirtualne stoiska promocyjne uczelni, organizacji studenckich oraz firm z branży IT!

Nauczyciele przedmiotów informatycznych w ZS3 byli bardzo zaangażowani w całe przedsięwzięcie.

Organizator: Wieczorek Renata