Spotkanie z ciekawymi osobami?! Dlaczego nie…może kogoś zainspirują przy wyborze drogi życiowej?!

Spotkania z osobami, dla których praca jest pasją zachęcają uczniów do rozwoju własnych zainteresowań. Osoby takie mogą pomóc uczniom w wyborze szkoły lub kierunku studiów. W dniu 1 marca 2022 roku pani Wioletta Winnicka – nauczyciel wychowania fizycznego zaprosiła do szkoły naszą absolwentkę, która obecnie wykonuje ciekawy zawód jakim jest zawodowy żołnierz.

Spotkanie odbyło się w czasie godziny wychowawczej a wzięły w nim udział uczennice z klasy 3cg oraz klasa 2b LO. Nasz Gość – pani Anita - zaprezentowała się w pełnym umundurowaniu, opowiedziała jaką drogą musiał pokonać aby pracować w wojsku. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała uczniom jakie ukończyła kursy, szkolenia aby uzyskać kolejne stopnie awansu. Młodzież obejrzała slajdy z ceremonii ślubowania na żołnierza, dowiedziała się w zarysie o obowiązkach, jakie obecnie wykonuje i co sprawiło, że wybrała ten zawód. Na koniec spotkania uczennice zadawały pytania, które dotyczyły pracy na granicy. Wszystkie wskazówki i informacje, jakie otrzymały od pani Anity przydadzą się w wyborze dalszej drogi życiowej.

Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i byłych nauczycieli. Życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym naszemu Gościowi.