Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W dniu 16 grudnia 2021 r w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Głównym organizatorem Olimpiady jest polski Czerwony Krzyż, którego nadrzędnym celem jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Podczas etapu szkolnego zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań (zarówno z jedną poprawną odpowiedzią jak i pytań o charakterze „prawda – fałsz”). Na wykonanie zadania przeznaczone było 30 minut. Do konkursu zgłosiła się 24 chętne osoby a test pisało 22. Nad prawidłowym przebiegiem etapu szkolnego Olimpiady pod względem merytorycznym czuwała komisja oceniająca w składzie: opiekun Szkolnego Koła PCK pani Wioletta Winnicka oraz członkowie pani Agnieszka Kurzyna i pan Kacper Gołofit.

Do etapu rejonowego przechodzi tylko jedna osoba, która uzyskała najwyższą ilość punktów z testu. Naszą szkołę w marcu na etapie rejonowym reprezentować nas będzie uczennica klasy 2b LO Hanna Siewielec, która uzyskała 16 punktów. Tuż za nią uzyskując 15 punktów jest Wiktoria Jargieło kl. 3bLO. Niespodziewanie, bo aż trzy równorzędna III miejsce uzyskali: Mazur Emilka kl 1hT, Czerwińska Natalka 1hT i Zarawski Bartosz kl.3b LO.

Zwycięzcom gratuluję wiedzy a Hannie życzymy powodzenia w dalszych etapach Olimpiady.