III Powiatowy Turniej Koszykówki 3x3 Dziewcząt i Chłopców

W piątek 19.11.2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbył się III Powiatowy Turniej Koszykówki 3x3 Dziewcząt i Chłopców. Główny pomysłodawcą turnieju był Piotr Kozłowski nauczyciel wychowania fizycznego ponadto organizatorami byli: Dyrekcja ZS nr 3, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Uczniowski Klub Sportowy Biało – Czarni Kraśnik.

Koszykówka 3x3 jest od niedawna dyscypliną olimpijską która prężnie się rozwija i tego typu inicjatywy są na to bardzo dobrym przykładem. Tego dnia przy ulicy Słowackiego pojawiły się reprezentację trzech szkół powiatowych. ZS nr 1 – opiekun Mariusz Wereski, ZS nr 2 – opiekun Kamila Gołofit i Jola Łapa oraz gospodarz ZS nr 3 – opiekun Piotr Kozłowski. Każda ze szkół wystawiła damskie i męskie drużyny, które grały systemem każdy z każdym do 15 pkt lub 8 minut poszczególny mecz. Emocji nie zabrakło zarówno w grupie damskiej jak i męskiej. Kibic koszykówki na pewno nie nudził się oglądając bardzo ciekawe pojedynki.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

DZIEWCZĘTA:

1 Miejsce – ZS nr 2 (I drużyna)

2 miejsce – ZS nr 1

3 miejsce – ZS nr 3 (I drużyna)

4 miejsce – ZS nr 2 (II drużyna)

5 miejsce – ZS nr 3 (II drużyna)

MVP – Zuzanna Sender (ZS nr 2)

CHŁOPCY:

1 Miejsce – ZS nr 2

2 Miejsce – ZS nr 3 (I drużyna)

3 Miejsce – ZS nr 1 (LO)

4 Miejsce – ZS nr 1 (T)

5 Miejsce – ZS nr 3 (II drużyna)

MVP – Jakub Biskup (ZS nr 2)

Puchary oraz dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku Pani Anna Gromek oraz Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Biało – Czarni Kraśnik Pan Paweł Biskup.