XVIII edycja konkursu plastycznego pod hasłem "Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia”

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.

W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Fundacja „Promocja Zdrowia” namawia Polaków do rzucenia palenia.

18 listopada 2021 roku w CKiP w Kraśniku odbyło się podsumowanie XVIII edycji konkursu plastycznego przebiegającego pod hasłem "Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia”, w którym wzięli udział nasi uczniowie: Bartosz Kamieniarz, Alicja Wójcik i Ewelina Lavryshyn.

Konkurs skierowany był do młodzieży uczęszczającej na zajęcia edukacyjne w placówkach upowszechniania kultury na terenie powiatu kraśnickiego, dla których edukacja antytytoniowa staje się niezbędnym elementem wychowania zdrowotnego, socjalizacją od podstaw od najmłodszych lat, zważywszy na szczególnie niekorzystne zjawisko biernego palenia.

Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną w tym roku po raz kolejny podsumowanie konkursu miało inny charakter. Organizatorzy wręczyli nagrody tylko laureatom, zaś wyróżnienia zostały odebrane przez opiekunów z placówek i szkół biorących udział w konkursie.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, zaś opiekunem uczniów Agnieszka Kurzyna.

Gratulujemy i dziękujemy za aktywne uczestnictwo w konkursie!

Opracowała Agnieszka Kurzyna