NARODOWE CZYTANIE 2021

Justyna Głowniak

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

22 października 2021 Zespół Szkół nr 3 włączył się w dziesiątą już edycję Narodowego Czytania – tym razem była to tragifarsa Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”.

W role samozwańczych aktorów wcielili się: Aniela Dulska – p. Lilla Kowalska, Felicjan Dulski – p. Marek Kulpa, Zbyszko – p. Tomasz Samolej, Hesia – p. Monika Gozdalska, Mela – p. Katarzyna Tomaszewska, Hanka – p. Justyna Głowniak, Juliasiewiczowa – p. Anna Szafran, Tadrachowa – p. Małgorzata Kwiatkowska/ p. Izabela Mazur, Lokatorka – p. Magdalena Kołazińska-Bieleń. Niezwykle trudnego zadania wyreżyserowania tej inscenizacji podjęły się p. Anna Wybraniec i p. Izabela Mazur. Bogata scenografia rodem z epoki, klimatyczne stroje (tu wielkie podziękowania dla znajomych aktorów) oraz właściwa nauczycielom naszej szkoły duża dawka humoru złożyły się na udany – sądząc po minach zebranych widzów – spektakl. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zdjęcia: Aleksandra Kudła i Izabela Mazur