Gra na start!

Gra na start!

Edukacja przedsiębiorcza młodzieży z wykorzystaniem planszowej gry edukacyjnej.

W październiku nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Gra na start! Edukacja przedsiębiorcza młodzieży z wykorzystaniem planszowej gry edukacyjnej”. W ramach tego projektu otrzymaliśmy bezpłatne pakiety gry planszowej „Przedsiębiorczość na planszy”. Gra jest przeznaczona do edukacji przedsiębiorczej młodzieży szkół ponadpodstawowych w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Ma ona w sposób przyjazny i ciekawy zapoznać młodzież z tematyką zarządzania własnym biznesem. Podczas gry uczniowie wcielają się w rolę przedsiębiorców produkujących i sprzedających sprzęt sportowy. Jako właściciele firm muszą podejmować decyzje dotyczące produkowanego asortymentu, zadbać o zakup odpowiednich zasobów do produkcji, inwestować w rozwój firmy i zatrudniać właściwych specjalistów. Gra dostosowana jest do warunków szkolnych. Podstawowa rozgrywka zajmuje 45 minut, a rozszerzona do 90 min. Zakres tematyczny gry i zajęć z jej wykorzystaniem jest zgody z podstawą programową przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Dodatkowo otrzymaliśmy przewodnik metodyczny dla nauczyciela wraz z konspektami zajęć z zakresu działalności gospodarczej, którego autorem jest p. Piotr Maluśki, praktykujący nauczyciel przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Otrzymane gry zostaną wykorzystane w najbliższym czasie podczas prowadzenia zajęć z zakresu działalności gospodarczej w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Opracowała Monika Dziurda