Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2013

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 17 kwietnia 2013 roku Starostwo Powiatowe oraz Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku zorganizowały w Komendzie Powiatowej Policji powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W konkursie uczestniczyło 7 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kraśnickiego: ZS nr1 w Kraśniku, ZS nr 2 w Kraśniku, ZS nr 3 w Kraśniku, ZS w Annopolu, ZS w Wólce Gościeradowskiej, ZS w Urzędowie oraz ZS nr 1 w Zakrzówku.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kraśniku przeprowadzili młodzieży testy z prawa drogowego, techniki jazdy skuterem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz zadań teoretycznych uczestnicy musieli wykazać się także praktycznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pomocy i jazdy motorowerem po torze przeszkód.

Naszą szkolę w tym konkursie reprezentowali uczniowie: Przemysław Stec, Mateusz Kowalik i Marcin Węcławski a ich opiekunem był p. Dariusz Młynarski. Chłopcy zajęli III miejsce. Nie wystarczyło to jednak, by przejść do kolejnego etapu konkursu.

Końcowe wyniki rywalizacji:

• I miejsce - ZS nr 1 w Kraśniku
  • II miejsce - ZS w Zakrzówku
  • III miejsce - ZS nr 3 w Kraśniku
  • IV miejsce - ZS nr 2 w Kraśniku
  • V miejsce - ZS w Wólce Gościeradowskiej
  • VI miejsce - ZS w Annopolu
  • VII miejsce - ZS w Urzędowie

Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Sekretarza Powiatu Kraśnickiego p. Jerzego Podgórskiego oraz zastępcy komendanta policji mł. insp. Krzysztofa Oszusta puchary i nagrody rzeczowe.