Konkurs Młodych Talentów „Juvenes artifex”

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

15 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 3 odbył się I Powiatowy Konkurs Młodych Talentów „Juvenes artifex”.

Przygotowali go nauczyciele: Maria Miśkiewicz, Anna Wybraniec i Andrzej Szybiński.

W konkursie wzięła udział młodzież z terenu powiatu kraśnickiego. Młodzi artyści reprezentowali szkoły z Trzydnika Dużego, Skorczyc, Polichny, Wilkołaza, Wólki Gościeradowskiej, Urzędowa i Kraśnika.

Konkurs rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku Andrzej Ciupak. Jako następny głos zabrał wicestarosta kraśnicki dr Jarosław Czerw.

Uczestnicy konkursu prezentowali swoje zdolności przed licznie zgromadzoną widownią. Jury w składzie: Anna Ewa Sobota, Małgorzata Żaba, Henryka Stawczyk, Katarzyna Tomaszewska, Maria Miśkiewicz, Piotr Surowiec, Robert Berdys i Krzysztof Skoczyński po burzliwych obradach wyłonili zwycięzców.

W kategorii muzyki instrumentalnej zwyciężyli:

I miejsce - Stanisław Dziurda z Zespołu Szkół w Skorczycach

II miejsceArtur Kowal, Bartosz Żaba z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Polichnie

III miejscePaweł Krzemiński z Zespołu Szkół w Skorczycach

III miejsce - Adam Stępień z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku

W kategorii wokalnej:

I miejsce - Karolina Rak z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym

II miejsceOliwia Kuśmierz z Publicznej Szkoły im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej

III miejsceElżbieta Samolej – z Zespołu Szkół w Wilkołazie

Wyróżnienie - Ewelina Galek – z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Polichnie.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.