Spotkanie z Panią Magdaleną Bachmatiuk

W dniu 23.04.21. uczniowie klasy 2e Szkoły Mistrzostwa Sportowego wzięli udział w kolejnej lekcji w ramach projektu “Zaproś mnie na swoja lekcję”. Zaproszenie do przeprowadzenia lekcji przyjęła Pani Magdalena Bachmatiuk, która jest lekkoatletką, wicemistrzynią olimpijską niesłyszących z Melbourne 2005 i Tajpej 2009, rekordzistką świata niesłyszących w skoku w dal i trójskoku, wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy niesłyszących.

Obecnie jest ona nauczycielką wychowania fizycznego.

Podczas lekcji Pani Magdalena opowiedziała o życiu sportowca, o sporcie niesłyszących, wyrzeczeniach, motywacji, wytrwałości i przełamywaniu barier, czyli o drodze, jaką należy przejść, aby zostać MISTRZEM.

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem spotkania z Panią Magdaleną. Dzięki udziałowi w lekcji młodzież zrozumiała, że bariery w sporcie są w naszej głowie, dlatego zawsze należy dążyć do wyznaczonego celu i realizować swoje pasje i marzenia.

Opracowała Monika Dziurda