Uczniowie klasy 3iT z wizytą w Galerii Odnowa w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

Dnia 29 września uczniowie klasy 3iT wraz z opiekunami p. Elżbietą Lewniewską oraz p. Ewą Mariańską udali się do Galerii Odnowa w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

W Galerii Odnowa wystawione są obrazy i rysunki pani Maryli Giszczak, artystki i pedagoga, uczestniczki krajowych i zagranicznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, finalistki ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów plastycznych.
Po dotarciu na miejsce i krótkim oczekiwaniu na panią przewodnik, udaliśmy się do galerii, gdzie uczniowie podziwiali zachwycające dzieła pani Maryli. Są one bardzo efektowne i nowoczesne, przykuwają wzrok graficzną surowością lub feerią barw. Głównym tematem jej twórczości jest kobieta – piękna, tajemnicza, targana emocjami. Na wielu obrazach i rysunkach pojawia się także motyw czarno – białej lub kolorowej szachownicy, wstęg, kwiatowych ornamentów. Wystawa posiada dzięki temu niepowtarzalny, zmysłowy, nieco futurystyczny klimat.

Wizyta w Galerii Odnowa była świetnym pomysłem. Dzięki niej mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę z dziedziny sztuki.