Projekt Rozwoju Lokalnego

Uczniowie naszej szkoły, mimo pozostawania w domu, nadal biorą udział w licznych projektach. W ostatnim czasie młodzież z klas 1bg, 1cg, 1aTg, 1dT, 1dTg, 1hTg, 1jTg, 2cT, 2iT, 2jT wzięła udział w „Miejskiej Burzy Mózgów”, odbywającej się w ramach tworzenia projektu Rozwoju Lokalnego.

Uczniowie podczas lekcji online „rozbili bank pomysłów”, dyskutowali na temat przyszłości Kraśnika: jak widzą Kraśnik, co trzeba zmienić, co naprawić, z czego zrezygnować, co wprowadzić w życie? Pomysły dotyczyły 6 kategorii: miejsca spotkań, relaksu, kultury, rozrywki, sportu, technologii.

Podczas zajęć online młodzi ludzie wykazali się kreatywnością, innowacyjnym podejściem do tematu, tolerancją dla odmiennych poglądów. Efekty pracy uczniów zostały wysłane do Urzędu Miasta w Kraśniku i mamy nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje wdrożeniem pomysłów z życie.

Opracowała: Monika Dziurda