Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Krakowskiej

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 04.12.2019 r. czterdziestu uczniów z klas: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik elektryk, mechanik pojazdów samochodowych Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku uczestniczyło w zajęcia laboratoryjnych na Politechnice Krakowskiej Wydziału Mechanicznego, w ramach projektu "Nowe umiejętności szansą na sukces" - działanie 12.4 Kształcenie zawodowe. Zajęcia przeprowadziło sześciu wykładowców wydziału mechanicznego PK.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce prodziekana wydziału mechanicznego Pana dr hab. inż. Bogdana Szybińskiego, prof. PK za umożliwienie naszej młodzieży aktywnego udziału w zajęciach.

Bardzo interesujące dla naszych uczniów były zajęciach z robotyki, kierowanie tramwajem w symulatorze tramwajowym, zapoznanie z laboratorium badań technoklimatycznych i maszyn roboczych, pracownią inżynierii wzornictwa przemysłowego oraz laboratorium metrologii współrzędnościowej.

W drugiej części wyjazdu nasza młodzież podążała "szlakiem średniowiecznych żaków", zobaczyła najważniejsze atrakcje Krakowa i zwiedziła jego podziemia.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Beata Mazur-Porębska, Paweł Porębski, Paweł Zapalski

Opracował: Paweł Porębski

Zdjęcia: Paweł Porębski, Paweł Zapalski, Wojciech Surowiec