XIII Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców

06.12.2019 w Mikołajki na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku, odbył się „XIII Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców”. Jak co roku rywalizowały ze sobą trzy szkoły średnie: Zespół Szkół nr 1 (opiekun Mariusz Wereski), Zespół Szkół nr 2 (opiekun Marcin Olszówka), Zespół Szkól nr 3 (opiekun Piotr Kozłowski) oraz najmłodsi koszykarze z Szkoły Podstawowej nr 2 (opiekun Paweł Biskup).

Po wylosowaniu kolejności spotkań, uroczystego otwarcia dokonał nauczyciel wychowania fizycznego Pan Piotr Kozłowski. Drużyny grały systemem każdy z każdym (4x5min), oto wyniki poszczególnych meczy:

1. SP 2 – ZS 1 (12:62)

2. ZS 2 – ZS 3 (17:12)

3. ZS 3 – ZS 1 (16:30)

4. ZS 2 – SP 2 (29:10)

5. ZS 1 – ZS 2 (30:19)

6. ZS 3 – SP 2 (38:19)

Pierwsze miejsce zajęła Górka, drugie Rej, trzecie miejsce dla gospodarzy Trójce, czwarte przypadło najmłodszym koszykarzom z SP 2.

Najskuteczniejszym zawodnikiem został Mateusz Zdyb z ZS nr 1 a MVP całego turnieju Jakub Biskup z ZS nr 2. Puchary i dyplomy wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Jacek Dubiel oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Pani Aneta Jabłońska – Ośka. Puchary jak co roku zakupione zostały dzięki Starostwu Powiatowemu w Kraśniku.

W organizacji pomagali uczniowie Trójki: Klara Kulpa, Natalia Surdacka, Patrycja Mikołajewicz. Sędziowali Turniej: Piotr Kozłowski, Paweł Biskup, Mariusz Wereski, Jan Stasiuk, Paweł Król.