IX Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jak co roku Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku był gospodarzem IX Powiatowego Turnieju Koszykówki Dziewcząt. 05.12.2019r w hali sportowej przy ulicy Słowackiego 7 zameldowały się trzy zespoły żeńskie ze szkół średnich: Zespół Szkół nr 1 (opiekun Mariusz Wereski), Zespół Szkół nr 2 (opiekun Jolanta Łapa), Zespół Szkół nr 3 (opiekun Piotr Kozłowski).

Otwarcia dokonał pomysłodawca imprezy Piotr Kozłowski – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 3. Drużyny zagrały każdy z każdym 4 x 6 minut.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się gospodynie z drużyną Reja, regulaminowy czas gry nie przyniósł rozwiązania i potrzebna była dogrywka w niej minimalnie lepsze okazały się zawodniczki gości wygrywając 20:17. W drugim spotkaniu drużyna Trójki grała z rówieśniczkami Górki, na dużym zmęczeniu i z wielką wolą walki robiły co mogły lecz i w tym spotkaniu musiały uznać wyższość gości, wynik zakończył się 29:18. Trzecie spotkanie miało podobny przebieg co drugie tylko na korzyść zawodniczek z Reja, wynik 33:24. Pierwsze miejsce ZS nr 2, drugie miejsce ZS nr 1, trzecie miejsce ZS nr 3.

Najskuteczniejszą zawodniczką IX Powiatowego Turnieju Koszykówki Dziewcząt została Katarzyna Smoczyńska z ZS nr 2, MVP została Klara Kulpa z ZS nr 3.

Na uroczyste zakończenie Pan Wicestarosta Andrzej Cieśla oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Pani Aneta Jabłońska-Ośka wręczyli pamiątkowe dyplomy, puchary, statuetki zakupione dzięki Starostwu Powiatowemu w Kraśniku.

Mecze sędziowali: Mariusz Wereski, Piotr Kozłowski, Paweł Król, Marcel Kozłowski, Bartek Bieniek, Damian Gałkowski, Dobrzański Jakub.