DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. W hali sportowej zebrała się w dwóch turach cała społeczność Zespołu Szkół nr 3, by wysłuchać przemówienia pani dyrektor Anety Jabłońskiej – Ośki, obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem p. Małgorzaty Kwiatkowskiej oraz p. Izabeli Mazur oraz odśpiewać wspólnie cztery zwrotki hymnu narodowego.

Uroczystość pozwoliła nam przypomnieć sobie, jakimi drogami zdążaliśmy do niepodległości i jak cenna wartością, o której na co dzień zapominamy, jest wolność. W kilku obrazach ilustrowanych pieśnią i piosenką powróciliśmy do najważniejszych wydarzeń ostatniego stulecia – od powstania legionów Piłsudskiego i odzyskania niepodległości, poprzez barwne i trudne czasy dwudziestolecia międzywojennego, tragedię wojny i powstania warszawskiego, historię protestów społecznych z lat powojennych aż po rok 1989, który rozpoczął nowy rozdział we współczesnych dziejach Polski.

Za przygotowanie części artystycznej dziękujemy uczniom klas III b LO, III c LO, III a T, II d T oraz I c Tg.