Kurs e-learningowy "Załóż firmę"

W dniu 05.11.2019 r. uczennice klasy 1cg (IIILO) wzięły udział w kursie on-line "Załóż firmę", który realizowany był w formie e-learningu na platformie Centrum Edukacji Szczecińskiego Parku Naukowo – Technologicznego.

Szkolenie odbyło się w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, który prowadzi p. Monika Dziurda.

Celem kursu on-line było:

- zapoznanie uczennic z zagadnieniami dotyczącymi założenia firmy, napisania biznes planu oraz poznania instytucji wsparcia nowych przedsiębiorców,

- pokazanie młodzieży ciekawej metody szkoleń, jaką jest e-learning, która ma niewątpliwie wiele zalet: oszczędza czas, redukuje wydatki finansowe, pozwala na indywidualizację procesu nauczania.

Kurs "Załóż firmę" składał się z dwóch modułów:

- Moduł I Biznes plan – punkt wyjścia do przygotowania projektu działalności gospodarczej,

- Moduł II Instytucje wsparcia – przewodnik po instytucjach wsparcia dla początkujących przedsiębiorców.

Po zakończeniu szkolenia każda uczestniczka otrzymała zaświadczenie potwierdzające zdobytą wiedzę oraz umiejętności.