Uczniowie klasy 2 i T uczcili pamięć polskich żołnierzy oraz ofiar zbrodni niemieckiej

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych to dzień, w którym udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając znicz- "płomyk nadziei". Jest to dzień wypełniony modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

W dniu 29 października 2019r. uczniowie klasy 2 i T wraz z wychowawcą p. E. Mariańską oraz p. E. Lewniewską oddali hołd pamięci ofiarom zbrodni niemieckiej oraz polskim żołnierzom zapalając znicze na grobie nieznanego żołnierza oraz pomniku upamiętniającym ofiary zbrodni niemieckiej w Kraśniku.

Powinniśmy pamiętać o ofiarach wojny, o żołnierzach walczących za naszą ojczyznę. Ci ludzie walczyli i oddawali życie za wolną Polskę. Pamięć o nich i o wydarzeniach wojennych pozwoli nam bardziej docenić to, że mamy dzisiaj możliwość żyć w wolnym kraju.