ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNEJ EDYCJI NARODOWEGO CZYTANIA!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNEJ EDYCJI NARODOWEGO CZYTANIA! OFICJALNE ODBYŁO SIĘ 7 WRZEŚNIA, MY Z PRZYCZYN PRAKTYCZNYCH PLANUJEMY JE NA OSTATNI TYDZIEŃ WRZEŚNIA.

W tym roku mierzymy się z polską nowelistyką. Będziemy czytać 8 nowel:

• Henryk Rzewuski „Sawa” („Pamiątki Soplicy”)

• Maria Konopnicka „Dym”

• Bolesław Prus „Katarynka”

• Henryk Sienkiewicz „sachem”

• Eliza Orzeszkowa „Dym”

• Władysław Stanisław Reymont „Orka”

• Stefan Żeromski „Rozdzióbią nas kruki, wrony...”

• Bruno Schulz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” („Sanatorium Pod Klepsydrą”)

Zamierzamy – poza czytaniem, które zaaranżujemy tak jak w ubiegłym roku w holu szkoły – przygotowanie galerii plakatów inspirowanych wybraną nowelą, a także quiz i konkurs fotografii będących swobodną wypowiedzią (także uwspółcześnioną) na temat jednego z zaproponowanych w tym roku utworów.

Zainteresowanych czynnym uczestnictwem w tej szkolnej imprezie prosimy o zaprojektowanie i wykonanie plakatu (w dowolnej technice, na arkuszu nie mniejszym niż A3) oraz wykonanie fotografii (w wersji wydrukowanej lub gotowej do wydruku, na nośniku elektronicznym). Prace należy przekazać organizatorom wspólnej zabawy lub swojej polonistce.

ZACHĘCAMY DO WSPÓŁORGANIZACJI IMPREZY. MILE WIDZIANI SĄ TAKŻE UCZNIOWIE, KTÓRZY POMOGĄ W PRZYGOTOWANIU SCENOGRAFII, ZADBAJĄ O OPRAWĘ I OBSŁUGĘ KOMPUTEROWĄ.

Organizatorzy: Elżbieta Stępień Magdalena Kołazińska – Bieleń Izabela Mazur