Rządowy program "Wyprawka szkolna" dla uczniów z niepełnosprawnością.

Celem Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.

Szacuje się, że pomoc w ramach programu otrzyma ok. 41 tys. uczniów z niepełnosprawnością, uczęszczających do szkół ponadpodstawowych (ogólnokształcących, zawodowych i artystycznych) oraz do klas dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych w szkołach ponadpodstawowych.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, kształcenia specjalnego, kształcenia w zawodach, oraz materiały edukacyjne
do kształcenia ogólnego i zawodowego.

Więcej informacji w załącznikach oraz na stronie:

Wyprawka szkolna 2019